Jak dobrać kurtkę puchową do rodzaju sylwetki?

Co roku wyciągamy z szaf kurtki zimowe, kiedy tylko robi się zimno. Często uważamy je za zbędny element, który psuje stylizację i sprawia, że wyglądamy topornie. Jednak nie musi tak być. Kurtka puchowa może być idealnym elementem stylizacji, jeśli dobierze się odpowiedni fason dla naszej sylwetki. Jak perfekcyjnie dobrać zimową kurtkę puchową?

1. Gruszka

Kobiety z figurą gruszki powinny postawić na długie, puchowe płaszcze o wąskim dole. Świetnie sprawdzą się również krótsze kurtki sięgające za pośladki. Kobiety z wąskimi ramionami powinny wybrać kurtki z dużymi kołnierzami, które optycznie poszerzą ramiona i nadadzą naszej figurze proporcji.

2. Jabłko

Kobiety z figurą jabłka wyglądają najlepiej w krótkich kurtkach zimowych, które sięgają linii bioder. Proste płaszcze kończące się do kolana również podkreślą atuty figury jabłka. W okresie jesiennym kobiety z figurą jabłka mogą nosić proste płaszcze z dekoltem w serek. Warto unikać zdobień, które mogą wyeksponować mankamenty tego typu sylwetki.

3.Tuba

Kobiety z figurą tuby mają prostą, chłopięcą sylwetkę. Dobrze wyglądają w krótkich kurtkach. Doskonale sprawdzą się również kurtki i płaszcze wiązane w pasie. Podkreśli to talię i nada figurze kształtu. W cieplejsze dni idealne okażą się bomberki czy krótkie jeansowe kurtki. Na specjalne okazje kobieta z figurą tuby świetnie będzie wyglądać w trapezowych płaszczach czy płaszczach z rozkloszowanym dołem.

4. Klepsydra

Klepsydra to rodzaj figury, który posiada idealne proporcje. Dlatego właśnie kobiety z tym typem figury powinny unikać workowatych fasonów, które ukryją walory tej sylwetki. Dużo lepszym wyborem będą krótkie kurtki i nieco dłuższe taliowane fasony.

W puchowej kurtce zimowej można wyglądać rewelacyjnie o ile dobierze się ją do swojego typu figury. Kurtka zimowa jest doskonałym elementem stylizacji i może nadać jej kolorytu i charakteru. Ważne jest by spojrzeć na swój typ sylwetki i dobrać taki fason,który podkreśli wszystkie nasze zalety i ukryje niewygodne mankamenty.