Jak dobrać kurtkę puchową do rodzaju sylwetki?

Co roku wyciągamy z szaf kurtki zimowe, kiedy tylko robi się zimno. Często uważamy je za zbędny element, który psuje stylizację i sprawia, że wyglądamy topornie. Jednak nie musi tak być. Kurtka puchowa może być idealnym elementem stylizacji, jeśli dobierze się odpowiedni fason dla naszej sylwetki. Jak perfekcyjnie dobrać zimową kurtkę puchową? http://zimowestylizacje.pl

1. Gruszka

Kobiety z figurą gruszki powinny postawić na długie, puchowe płaszcze o wąskim dole. Świetnie sprawdzą się również krótsze kurtki sięgające za pośladki. Kobiety z wąskimi ramionami powinny wybrać kurtki z dużymi kołnierzami, które optycznie poszerzą ramiona i nadadzą naszej figurze proporcji.

2. Jabłko

Kobiety z figurą jabłka wyglądają najlepiej w krótkich kurtkach zimowych, które sięgają linii bioder. Proste płaszcze kończące się do kolana również podkreślą atuty figury jabłka. W okresie jesiennym kobiety z figurą jabłka mogą nosić proste płaszcze z dekoltem w serek. Warto unikać zdobień, które mogą wyeksponować mankamenty tego typu sylwetki.

3.Tuba

Kobiety z figurą tuby mają prostą, chłopięcą sylwetkę. Dobrze wyglądają w krótkich kurtkach. Doskonale sprawdzą się również kurtki i płaszcze wiązane w pasie. Podkreśli to talię i nada figurze kształtu. W cieplejsze dni idealne okażą się bomberki czy krótkie jeansowe kurtki. Na specjalne okazje kobieta z figurą tuby świetnie będzie wyglądać w trapezowych płaszczach czy płaszczach z rozkloszowanym dołem.

4. Klepsydra

Klepsydra to rodzaj figury, który posiada idealne proporcje. Dlatego właśnie kobiety z tym typem figury powinny unikać workowatych fasonów, które ukryją walory tej sylwetki. Dużo lepszym wyborem będą krótkie kurtki i nieco dłuższe taliowane fasony.

W puchowej kurtce zimowej można wyglądać rewelacyjnie o ile dobierze się ją do swojego typu figury. Kurtka zimowa jest doskonałym elementem stylizacji i może nadać jej kolorytu i charakteru. Ważne jest by spojrzeć na swój typ sylwetki i dobrać taki fason,który podkreśli wszystkie nasze zalety i ukryje niewygodne mankamenty.