Kurtka czy płaszcz? Jakie okrycie odpowiednie dla panny młodej?

Wybór stylizacji ślubnej nie zawsze należy do rzeczy łatwych. Szczególnie, gdy planujemy ślub w miesiącach jesienno – zimowych, i do sukni ślubnej musimy zaopatrzyć się w okrycie wierzchnie. Na szczęście wiele salonów ślubnych w swoich ofertach posiada spory wybór różnorodnego asortymentu, który nie przyćmi wyjątkowej sukni ślubnej. Na jakie okrycia warto postawić? O to nasze wskazówki.

1. Trendy na 2019


Trendy ślubne na 2019 rok będą niezwykle łaskawe dla wszystkich panien młodych. Panuje duża dowolność w modzie ślubnej i we wszystkich dodatkach. Jako okrycia wierzchnie, wiele salonów proponuje wszelkiego rodzaju kurtki, płaszcze oraz szale. Gdy planujemy ślub w najbliższych dniach, warto zastanowić się nad kurtką lub płaszczem, które odpowiednio dobrane, mogą stanowić bardzo stylową i elegancką kreację.

2. Kurtka czy płaszcz?


Wiele panien młodych zastanawia się, czy kurtka czy płaszcz będzie najodpowiedniejszym okryciem w tym wyjątkowym dniu. Zarówno, jedno jak i drugie musi pasować do sylwetki panny młodej, być wykonane z dobrych gatunkowo materiałów oraz pasować do sukni ślubnej i urody panny młodej.

3. Jeżeli kurtka – to jaka?


W przypadku kurtki ślubnej, bardzo łatwo znaleźć modny i stylowy model, który będzie nadawał charakteru całości stylizacji. Wielu stylistów proponuje paniom trochę szaleństwa i postawienie na nieoczywisty model. Wszelkie ramoneski skórzane, kurtki skórzane a nawet stylowe bomberki – mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla charakternych panien młodych, które lubią styl rockowy. Z kolei, dla tych ceniących klasykę – wszelkie kurtki jak ciepła parka zimowa przypominające futerko (nienaturalne) w kolorze ercue lub bieli również będą mile widziane.

4. Płaszcz


Płaszcz idealnie sprawdzi się wśród panien młodych cieszących się wysokim wzrostem i szczupłą sylwetką. Wówczas te panie mogą pozwolić sobie na naprawdę długi i elegancki płaszcz np. z dodatkiem futra przy kołnierzu. Z kolei, niższe panie mogą wybierać wśród płaszczy przypominających krój marynarki. Dobrym wyborem będzie postawienie na płaszcz, który kończy się na biodrach lub na połowie ud.