Jak wybrać perfekcyjną kurtkę wiosenną na wiele okazji?

Nad tym dylematem myśli sporo kobiet. Chcą wprowadzić do swojej garderoby rzeczy, które będą wyborem na dłużej. Tak zwana fast fashion, a zatem szybka moda ze sklepów sieciowych powoli odchodzi w niepamięć. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi i rozumieją, że kupowanie co chwilę nowych rzeczy nie ma dobrego wpływu na planetę. Jakościowe kurtki wiosenne damskie posłużą długo, a przy tym wszystkim nie wyjdą z mody. Trzeba tylko dobrze wybrać.

Kurtki parki damskie wiosenne

Pierwszy model kurtek naprawdę godnych polecenia to po prostu parki. Parka ma wyraźne konotacje z modą męską i wojskową. Dlatego też tak wspaniale wygląda na kobietach. Sprawdza się doskonale zarówno w stylizacjach typowo codziennych z jeansami, jak i z ubraniami bardzo kobiecymi. Na wczesną wiosnę warto wybrać parkę dłuższą z kapturem. Na cieplejsze dni przyda się parka w stylu kurtki koszulowej. Może mieć kolor khaki, czarny albo beżowy. Każda parka będzie prezentować się doskonale, a poza tym przez długie lata pozostanie modna. Dlaczego? Bo przecież ten model pojawił się w sklepach mniej więcej dekadę temu i od tego czasu jest w każdej wiosennej i jesiennej kolekcji. To hit.

Krótki trencz

Kolejny świetny wybór to krótki trencz. Tego typu kurtka sięga do pasa, często ma też pasek, którym można ładnie podkreślić talię. Taka kurteczka jest perfekcyjna do stylizacji biznesowych, ale też tych codziennych casualowych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakiej jest uszyta tkaniny. Można również wybrać model z tkaniny hydrofobowej. Wtedy taka kurtka sprawdzi się nawet w deszczowe dni.

Zobacz również: