Płaszcze na wiosnę dla kobiet

Wiosenna odzież wierzchnia, bez której trudno wyobrazić sobie garderobę współczesnej kobiety, to płaszcze. Warto mieć w szafie przynajmniej jeden, ponieważ sprawdza się idealnie wtedy, gdy chce się stworzyć elegancką miejską stylizację. Oczywiście płaszcz można nosić też do jeansów. Wtedy to moda w stylu smart casual.

Płaszcze damskie na wiosnę

Prawdziwa klasyka, bez której trudno współczesnej kobiecie się obejść, to po prostu prosty trencz w kolorze beżowym lub piaskowym. I chociaż trencz znajdzie się w ofercie tak naprawdę każdego sklepu, wcale nie jest łatwo znaleźć ten wymarzony. Warto zwrócić uwagę na krój, wykończenie, materiał. Czasami lepiej wydać więcej na lepszej jakości trencz, niż kupić coś tylko na jeden sezon. Z czym nosić właśnie ten płaszczyk damski? Tak naprawdę ze wszystkim. Trencz jest elegancki, dlatego może być dobrą odzieżą wierzchnią nawet dla tych kobiet, które na co dzień noszą się bardzo klasycznie. Można nosić go też bardzo modnie na przykład w łącząc z szarą bluzą z kapturem i jeansami. Do tego wystarczy dobrać sportowe buty, aby stworzyć stylizację jak z jednej ze stolic mody. To naprawdę dobra opcja.

Wiosenny płaszcz oversize

Trencz jest płaszczem, który zwykle posiada pasek. Można nosić go luźno, nie wiążąc paska, ale generalnie to właśnie taki taliowany krój. Inną opcją są płaszcze damskie oversize, które uszyte są z cienkiej wełenki. To propozycje, które nie posiadają podszewki, dlatego sprawdzą się na pierwsze ciepłe wiosenne dni. Takie płaszczyki świetnie wyglądają na przykład z jeansami. Warto nosić do nich buty na słupku. Można również stylizować je bardziej na sportowo, zakładając na przykład do trampek albo sneakersów. Właśnie w taki sposób stylizują płaszcze oversize modne kobiety z całego świata. Propozycji można poszukać w Internecie, na Instagramie.