Kurtki parki damskie wiosenne

Parka to model kurtki, który pojawił się w modzie damskiej mnie więcej dekadę temu. Od tego czasu z niej nie wychodzi, a po parki kobiety sięgają chętnie zarówno jesienią, zimą, jak też wiosną. Na ciepłe pory roku doskonale sprawdzają się parki bez kaptura, które przypominają koszule. To tak zwane, albo z języka angielskiego utility jacket. Można znaleźć je w bardzo wielu sklepach sieciowych oraz w internecie. To jedna z lepszych inwestycji w szafę, bo taka kurtka pasuje do wręcz niezliczonej liczby stylizacji.

Kurtka parka w stylu koszulowym

Modne kurtki wiosenne damskie zawsze porywają serca kobiet. W końcu na wiosnę trudno obyś się jeszcze bez odzieży wierzchniej. Na marynarki jest jeszcze za wcześnie, bo jest w nich zbyt chłodno. Przejściowe kurtki to dużo lepsza opcja. Jeżeli chodzi o parki, to te zwykle występują w ściśle zawężonej kolorystyce. W tym roku warto postawić na parkę w odcieniach zgniłej zieleni albo na taką we wzór moro. Może być ozdobiona za pomocą różnego rodzaju naszywek i aplikacji, które nadają jej trochę bardziej kobiecy styl.

Parka z kapturem

Parka z kapturem to jeszcze inny model tej popularnej kurtki. Najczęściej jest trochę dłuższa i ma troczek w pasie, dzięki czemu można ją dopasować do talii. Taka kurtka świetnie wygląda w zestawach sportowych, z jeansami albo getrami. Sprawdzi się dla wszystkich kobiet, które generalnie dużo są w ruchu. Jest wyborem wygodnym do samochodu, autobusu. Dobrze chroni przed wiatrem i deszczem, dlatego też warto zakładać ją wtedy, gdy pogoda jest kapryśna i zmienna. Jeśli kupi się model ocieplany, z powodzeniem będzie można nosić go już na początku marca.