Czy pannie młodej wypada iść przed ołtarz w kurtce?

W sezonie zimowym bardzo wiele kobiet ma duży problem, aby odpowiednio ubrać się na ślub. W chłodniejsze dni w samej sukni ślubnej jak łatwo się domyśleć może być mało przyjemnie, dlatego też warto poszukać dodatkowego odzienia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy pannie młodej wypada iść przed ołtarz w kurtce.


Porządne okrycie wierzchnie na ślub w zimie

W chłodniejsze miesiące warto ubierać się na tzw. cebulkę. W kościelnych murach bardzo często panują niskie temperatury, dlatego też w trakcie ceremonii można naprawdę zmarznąć. Na suknię ślubną bez żądnego większego problemu można założyć kurtkę, marynarkę albo specjalny sweterek na guziki. Doskonałym pomysłem na okrycie wierzchnie jest również skórzana kurtka ramoneska u, który prezentuje się naprawdę bardzo elegancko.


Jakie kurtki nie sprawdzą się najlepiej?

Zrezygnować trzeba przede wszystkim z popularnych puchowych kurtek. Mowa tutaj głównie o modelach o typowo sportowym charakterze, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Kurtki tego typu idealnie nadają się jedynie na zimowe spacery i na zakupy.


Nie tylko ciepła kurtka ślubna

Pamiętać należy również i o tym, że porządna kurtka to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządne zabezpieczenie szyi i dłoni, które także narażone są na chłód. Na szyje bez żadnego większego problemu można zawiązać szalik albo apaszkę. W przypadku dłoni warto postawić na rękawiczki. Kobiety, które mają przygotowaną piękną fryzurę powinny zrezygnować z czapki, beretu albo kapelusza, które mogą w tym konkretnym przypadku narobić więcej szkód niż pożytku. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że grudzień jest idealnym miesiącem na zawarcie związku małżeńskiego, dlatego też nie warto przekładać uroczystości na cieplejsze miesiące. Na rynku jest wielu doświadczonych projektantów, którzy oferują eleganckie suknie i kurtki ślubne na każdą porę roku. Najważniejsze jest to, aby dobrze czuć się w danej kreacji.